Krople do oczu
Krople do oczu - www.soczewy.pl

Krople do oczu

Pacjenci okulistyczni coraz częściej zgłaszają swoim lekarzom dolegliwości, których winowajcą jest tzw. zespół suchego oka. Choroba ta spowodowana jest niedostatecznym nawilżeniem gałki ocznej, co w rezultacie objawia się pieczeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem oczu, a pacjent odczuwa, oprócz dyskomfortu, pogorszenie ostrości widzenia. Jednym z rozwiązań tego typu problemu jest stosowanie specjalnych kropli do oczu, które działają jak „ludzkie łzy”, czyli odpowiednio nawilżają oko, eliminując w ten sposób przykre dolegliwości.

Nawilżające krople do oczu to specjalny wyrób medyczny. Pomimo tego, iż jest on dostępny bez recepty, powinien być dobrany indywidualnie dla każdego z pacjenta z osobna.

W swoim składzie nawilżające krople do oczu

zawierają przeważnie wodę, polimery i kwas hialuronowy. Wszystkie te komponenty mają za zadanie utrzymać gałkę oczną odpowiednio nawilżoną przez całą dobę. Na szczególną uwagę zasługuje jednak użycie kwasu hialuronowego, który oprócz właściwości nawilżających, przyśpiesza proces gojenia mikro urazów rogówki i eliminuje uczucie tarcia (np. soczewki kontaktowej o oko).

Stosowanie nawilżających kropli do oczu przynosi wiele zalet. Wśród najważniejszych można wymienić: poprawienie komfortu i ostrości widzenia, eliminacja nieprzyjemnych odczuć, wynikających ze złego nawilżenia gałki ocznej, bezpieczeństwo użycia, brak reakcji alergicznych oraz wydajność (jedno opakowanie kropli wystarcza na bardzo długo).

Nawilżające krople do oczu znajdują się w ofercie handlowej wielu znanych producentów jak np. Bausch&Lomb, Eyeye, Avizor czy Amo.

Kto powinien stosować nawilżające krople do oczu?

Nawilżające krople do oczu przeznaczone są zarówno do leczenia jak i zapobiegania powstawaniu tzw. „zespołu suchego oka”.

Warto wiedzieć, że powstawaniu tego typu dolegliwości sprzyja przede wszystkim: przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, spędzanie długich godzin przed monitorem komputera bądź telewizora, korzystanie z klimatyzacji, noszenie soczewek kontaktowych, wiek pacjenta i wiele innych czynników.

Pacjentom zmagającym się z tym problemem zdrowotnym, jak również osobom będącym w grupie ryzyka (czyli np. użytkownikom soczewek kontaktowych, pracownikom biurowym, informatykom, dzieciom i młodzieży pochłoniętym popularnymi grami komputerowymi, osobom starszym, u których częściej niż u innych, obserwuje się zaburzenie tzw. filmu łzowego itp.) zaleca się, by w ramach leczenia lub/i profilaktyki regularnie zakrapiały swoje oczy, w celu ich odpowiedniego nawilżenia.

Każdy posiadacz szkieł kontaktowych przed zastosowaniem kropli do oczu powinien sprawdzić, czy nie zawierają one w swoim składzie konserwantów, które mogłyby odbarwić soczewkę.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Marka: Eyeye

Eyeye Hydraclair z prowitaminą B5 15 ml

Recenzje: 0

Eyeye HydraClair z prowitaminą B5  15 ml, to krople do oczu, przeznaczone dla użytkowników wszystkich typów soczewek kontaktowych (nawet nowoczesnych silikonowo-hydrożelowych). W swoim składzie zawierają prowitaminę B5, która pozytywnie wpływa na zdolność rogówki do samo odbudowywania się, co jest bardzo ważne dla zdrowa oczu.

Cena 24,99 zł
Więcej
W magazynie

Blink intensive tears 10 ml

Recenzje: 0

Blink intensiva tears 10 ml, to idealne rozwiązanie dla osób z problemem tzw. zespołu suchego oka. Ich producentem jest firma Amo. Krople w swoim składzie zawierają składniki, które w sposób naturalny nawilżają oko (roztwór hialuronianu sodu 0,15 %, OcuPure 0,005%). Ich główną zaletą jest skuteczna ochrona przed czynnikami , drażniącymi gałkę oczną,...

Cena 28,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka:

Blink contacts soothing eye drops 10 ml

Recenzje: 0

Blink contacts soothing eye drops™ 10 ml, to doskonałe rozwiązanie dla przemęczonych pracą i noszeniem soczewek, oczu. Ich producentem jest firma AMO. W swoim składzie zawierają substancję czynną (hialuronian sodu 0,15%), która jest naturalnym składnikiem gałki ocznej, oraz OcuPure w ilości 0,005%.......

Cena 19,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Avizor

Avizor Cleaning Drops 15 ml. - Szybka wysyłka 24h.

Recenzje: 0

Avizor Cleaning Drops  15 ml, to nawilżające krople do oczu, przeznaczone do stosowania dla wszystkich rodzajów soczewek. W ich składzie znajdują się: roztwory wodne, zawierające poloxamer, EDTA, poidon i poliheksanid w ilości 0,0001%. Krople Avizor Cleaning Drops nie tylko nawilżają soczewki, ale także doskonale nadają się do czyszczenia i usuwania z...

Cena 15,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Eyeye

Eyeye Hydraclair z prowitaminą B5 20 x 0.35 ml

Recenzje: 0

Eyeye HydraClair z prowitaminą B5 20 x 0,35 ml, to krople do oczu, przeznaczone dla użytkowników wszystkich typów soczewek kontaktowych (nawet nowoczesnych silikonowo-hydrożelowych). W swoim składzie zawierają prowitaminę B5, która pozytywnie wpływa na zdolność rogówki do samo odbudowywania się, co jest bardzo ważne dla zdrowa oczu.

Cena 35,99 zł
Więcej
W magazynie