Akcesoria
Zestawy podróżne do przechowywania i czyszczenia soczewek kontaktowych

Akcesoria

Soczewki kontaktowe są specjalnym wyrobem medycznym, który ze względu na bezpośredni kontakt z gałką oczną, wymaga niezwykłej czystości i higieny. Jest to bardzo istotne dla zdrowia i dobrej kondycji narządu wzroku. Równie ważne jest także odpowiednie przechowywanie soczewek kontaktowych, zapobiegające ich uszkodzeniom mechanicznym (np. porysowaniu ich powierzchni, co znacznie mogłoby utrudnić dobre widzenie czy też wręcz pogłębić wadę wzroku), zgubieniu (np. podczas podróży).

Aby nie dopuścić do takiego rozwoju wypadków warto (a nawet trzeba) mieć akcesoria przydatne do codziennych czynności pielęgnacyjnych i przechowywania soczewek w sterylnych warunkach.

pojemniczki do przechowywania soczewek

W bogatej ofercie sprzedażowej z zakresu akcesoriów można znaleźć między innymi: pojemniczki do przechowywania soczewek kontaktowych. Są to zazwyczaj małe pudełeczka wykonane z plastiku lub szkła. Co ciekawe, posiadają one różnorodną kolorystykę i wzornictwo. Interesujące mogą okazać się również ich kształty (np. piłka, zwierzątko itp.). Estetyka wykonania pojemniczków do przechowywania soczewek kontaktowych jest na najwyższym poziomie, dlatego z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom i każdy znajdzie coś dla siebie. W tym miejscu warto także zaznaczyć, iż większość z pojemniczków posiada dwie komory, przeznaczone dla każdej (prawej i lewej) soczewki oddzielnie, dzięki czemu pomylenie soczewek przy zakładaniu jest praktycznie niemożliwe.

Ze względu na swoje właściwości, na uwagę zasługują pojemniczki aseptyczne, zapobiegające powstawaniu zanieczyszczeń (w tym także kurzu) i rozwojowi bakterii na powierzchni soczewki.

Zestaw podróżny do przechowywania soczewek kontaktowych to kolejna propozycja, znacznie ułatwiająca obchodzenie się z soczewkami kontaktowymi, szczególnie podczas podróży. W skład zestawu wchodzą: pojemniczek do przechowywania soczewek w sterylnych i bezpiecznych podczas transportu warunkach, pęseta ułatwiająca wyjmowanie i zakładanie soczewek, płyn do pielęgnacji szkieł kontaktowych i krople do oczu. Wymienione produkty to absolutne „must have” posiadaczy soczewek kontaktowych w każdej podróży, nawet tej krótkiej.

Bardzo przydatne dla użytkowników szkieł kontaktowych okazują się być także cęgi, czyli mały przyrząd ułatwiający otwieranie szczelnie zamkniętych, szklanych pojemniczków z soczewkami.

Kolejnym, interesującym gadżetem, który niewątpliwie umili czas spędzony w wodzie (np. na basenie) i umożliwi w czasie tej aktywności korzystanie z soczewek kontaktowych są specjalne okulary do pływania, chroniące oczy przed przedostaniem się do nich wody i/lub wypadnięciem soczewki z gałki ocznej.

Korzystając z dobrodziejstwa, jakim są soczewki kontaktowe warto zaopatrzyć się także w płatki ogórkowe na oczy, które, dzięki swoim cennym właściwościom, wpływają kojąco na zmęczone i zaczerwienione po całym dniu oczy.

Wszystkie, przedstawione wyżej produkty stanowią bardzo duże udogodnienie dla posiadaczy szkieł kontaktowych, dlatego warto je mieć w zawsze pod ręką.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Zestaw podróżny Interpunkcja

Recenzje: 0

Zestaw podróżny to niezbędny przybornik, który powinien się znaleźć w posiadaniu każdego użytkownika szkieł kontaktowych. W eleganckim pudełeczku znajduje się pojemniczek na parę soczewek, wkładanych oddzielnie, plastikowa buteleczka o pojemności 5 ml na płyn do soczewek oraz pęseta z silikonowymi końcówkami i małej wielkości lusterko.

Cena 19,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Eyeye

Eyeye płatki ogórkowe na oczy 24 szt

Recenzje: 0

Eyeye płatki ogórkowe na oczy 24 szt, – to miękkie płatki kosmetyczne, przynoszące ulgę zmęczonym oczom. Starannie dobrana kompozycja składników odświeża oczy oraz przywraca im piękny i zdrowy wygląd, a także pomaga likwidować, nieładnie wyglądające, cienie pod oczami i podkrążenia......

Cena 42,99 zł
Więcej
W magazynie

Pojemniczek na soczewki - zwierzaki

Recenzje: 0

Charakterystyka Kolorowe pudełeczko na soczewki to niezbędny przedmiot, który powinien znaleźć się w posiadaniu każdego użytkownika szkieł kontaktowych. Gustowne pudełeczko w kształcie kolorowych zwierzątek (żabka, miś, słonik, świnka )doskonale nadaje się do przechowywania soczewek kontaktowych.......

Cena 8,99 zł
Więcej
W magazynie