Soczewki progresywne
Soczewki kontaktowe progresywne (multifocalne) | Soczewy.pl

Soczewki progresywne

Na skutek przemijających lat, oczy tracą swoją „ostrość” widzenia i nierzadko potrzebują wsparcia. Dzieje się tak, ponieważ soczewka nie jest już tak elastyczna jak kilka lat wcześniej, a oko, w mniejszym lub większym stopniu, traci swoja zdolność do prawidłowej akomodacji. Presbiopię, czyli tzw. starczowzroczność, przeważnie diagnozuje się u osób, które ukończyły 45 rok życia. W walce z tym problemem niezwykle ważne i rekomendowane przez okulistów, jest stosowanie tzw. „szkieł” progresywnych, w formie tradycyjnych okularów lub soczewek kontaktowych.

Progresywne soczewki kontaktowe (multifokalne) należą do grupy soczewek wieloogniskowych. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest podział powierzchni soczewki na 3 obszary: do patrzenia w dal, do patrzenia z bliska oraz strefa tzw. pośrednia. Co ważne, soczewka progresywna, samoczynnie dopasowuje ostrość widzenia względem przedmiotów, na które dana osoba w danym momencie patrzy. Oznacza to, że użytkownik progresywnych soczewek kontaktowych może cieszyć się doskonałym wzrokiem w różnych sytuacjach, zarówno podczas czytania gazety lub książki, prowadzenia samochodu, oglądania telewizji, spaceru, pracy przy komputerze itp.

Zalety progresywnych soczewek kontaktowych gwarantujące komfort na najwyższym poziomie

Multifokalne soczewki kontaktowe wyposażone są w powłokę antyrefleksyjną (tzw. przeciwodblaskową) i fotochromową. Pierwsza z nich pomaga pozbyć się „odbić” (spowodowanych np. przez rażące światła samochodów jadących z naprzeciwka, emitowanie przez monitor komputera refleksów itp.), które często są przyczyną zmęczenia i zaczerwienienia oczu. Natomiast powłoka fotochromowa, jak sama nazwa wskazuje, chroni oczy przed niepożądanym i niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym.

Wiodącymi producentami progresywnych soczewek kontaktowych są firmy: Alcon, Bausch&Lomb i Johnson&Johnson. W ich ofercie dostępne są soczewki o różnym okresie użytkowania (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne itp.). W tym miejscu warto zaznaczyć, że soczewki jednodniowe są soczewkami jednorazowymi i po upływie 12 godzin należy je wyrzucić i założyć nową parę, natomiast soczewki z dłuższym okresem użytkowania, wymagają czyszczenia i dezynfekcji w specjalnie do tego przeznaczonych płynach pielęgnacyjnych.

Decydując się na „progresy” użytkownik otrzymuje wysokiej jakości produkt 2 w 1, który gwarantuje mu bardzo dobre widzenie, bez konieczności posiadania osobnych szkieł przeznaczonych do patrzenia na różne odległości. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie problemu pogarszającego się wzroku, szczególnie dla osób, które z różnych powodów (np. problem z pamiętaniem o zakładaniu „patrzałek”, ograniczenia w podejmowanej aktywności fizycznej itp.) nie mogą lub/i nie chcą przyzwyczaić się do noszenia tradycyjnych okularów korekcyjnych.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Marka: Bausch and Lomb

PureVision Multifocal 6 szt.

Recenzje: 1

PureVision Multifocal  6 szt, to progresywne soczewki kontaktowe, których wytwórcą jest, popularna na całym świecie, firma Bausch&Lomb. Ich okres użytkowania wynosi 30 dni, można je nosić w systemie ciągłym, bez konieczności zdejmowania i ponownego zakładania....

Cena 161,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Cooper Vision

Biofinity Multifocal 3 szt. typ D

Recenzje: 0

Soczewki Biofinity Multifocal D 3 szt, to soczewki wieloogniskowe, znajdujące się, na jednej z pozycji w ofercie firmy Cooper Vision. Ich głównym zadaniem jest korekta, pogarszającego się na skutek upływu czasu, wzroku (prezbiopia). Stosuje się je w systemie ciągłym, przez 30 dni i 30 nocy.

Cena 112,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Cooper Vision

Proclear Multifocal 3 szt. typ N

Recenzje: 0

Proclear Multifocal typ N 3 szt, to wieloogniskowe soczewki kontaktowe, których producentem jest lider w branży optycznej – firma Cooper Vision. Ich zadaniem jest poprawa jakości i ostrości widzenia na wszystkie odległości (bliskie, dalekie oraz pośrednie),....

Cena 65,97 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Cooper Vision

Proclear Multifocal 3 szt. typ D

Recenzje: 0

Proclear Multifocal typ D 3 szt, to wieloogniskowe soczewki kontaktowe, których producentem jest lider w branży optycznej – firma Cooper Vision. Ich zadaniem jest poprawa jakości i ostrości widzenia na wszystkie odległości (bliskie, dalekie oraz pośrednie), szczególnie u osób,...

Cena 65,97 zł
Więcej
W magazynie