Soczewki toryczne
Soczewki kontaktowe Toryczne dla astygatyków | Soczewy.pl

Soczewki toryczne

Astygmatyzm to schorzenie okulistyczne, objawiające się zniekształconym widzeniem przedmiotów. Dzieje się tak dlatego, że padające światło nie skupia się na siatkówce oka, tylko rozprasza w różnych kierunkach. Wada ta często idzie w parze z krótkowzrocznością albo nadwzrocznością. Astygmatyzm jest leczony poprzez dobieranie przez okulistę odpowiednich „szkieł” korygujących.

Toryczne soczewki kontaktowe to świetny wybór właśnie dla astygmatyków. Jest to dość nowe rozwiązanie w dziedzinie optyki, bowiem do niedawna, astygmatycy skazani byli na tylko tradycyjne okulary korekcyjne, które w większym lub mniejszym stopniu ich „ograniczały” np. podczas uprawiania sportu.

Toryczne soczewki kontaktowe kontra astygmatyzm i „zespół suchego oka”

Noszenie torycznych soczewek kontaktowych pozwala na „wyostrzenie” widzenia oraz zlikwidowanie przykrych dolegliwości związanych z astygmatyzmem jak np. bóle głowy (szczególnie w okolicach czoła), tarcie oczu, częste mruganie itp. Na plus zasługuje także fakt, iż korzystając z dobrodziejstwa, jakim są toryczne soczewki kontaktowe, użytkownik może swobodnie podejmować aktywność fizyczną, na stałe zrezygnować z tradycyjnych okularów, w których być może mu nie do twarzy itp.

Toryczne soczewki kontaktowe charakteryzują się bardzo wysokim stopniem nawodnienia, dlatego polecane są również osobom cierpiącym na tzw. zespół suchego oka, czyli dolegliwość będącą skutkiem nieodpowiedniego poziomu nawilżenia oczu. W tym miejscu warto wspomnieć, że nieleczony „zespół suchego oka” powoduje szereg nieprzyjemnych objawów takich jak np. ból, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie oczu, tarcie powieki o oko podczas mrugania i wiele innych. W grupie ryzyka zapadnięcia na tego typu schorzenie są przeważnie osoby pracujące przed komputerem, przebywające z zadymionych lub/i klimatyzowanych pomieszczeniach, osoby starsze.

Kilka słów o samej soczewce torycznej

Obecnie na rynku soczewek kontaktowych dostępne są różne modele torycznych soczewek, a wśród nich soczewki jednorazowe i soczewki wielokrotnego użytku (np. dwutygodniowe, miesięczne). Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, nadają się do użycia tylko raz, dlatego po wyjęciu ich z oczu, należy je bezzwłocznie wyrzucić do kosza i założyć nowe. Decydując się na soczewki o dłuższym okresie żywotności należy pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji i przechowywaniu w sterylnych warunkach. Czynności te wymagają należytej staranności i higieny, dlatego ważne jest, by przed przystąpieniem do wyjmowania lub zakładania soczewek, dokładnie umyć ręce.

Toryczne soczewki kontaktowe są ekstra nawilżone i doskonale przepuszczają tlen do rogówki oka. Obie te cechy znacząco poprawiają komfort ich użytkowania i zapewniają ochronę oczom na najwyższym poziomie.

Większość z nich posiada także wbudowane filtry UVA i UVB, które zabezpieczają oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym. Jest to bardzo istotne, szczególnie latem, gdy oczy są często wystawiane na ekspozycję na słońce.

Toryczne soczewki kontaktowe pochodzą od wielu znanych i cenionych na całym świecie, producentów. Do najgłówniejszych wytwórców zaliczyć możemy jednak firmy: Johnson&Johnson, Bausch&Lomb, Cooper Vision oraz Alcon.

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Marka: Johnson and Johnson

Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt.

Recenzje: 0

Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt, to soczewki dla astygmatyków. Ich wytwórcą jest firma Johnson&Johnson – jeden z czołowych producentów na rynku szkieł kontaktowych. Wykonano je z materiału o nazwie Senofilcon A, przy produkcji zastosowano nowoczesną technologię Hydraclear ®Plus, która odpowiedzialna jest za ich...

Cena 98,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Cooper Vision

Biofinity Toric 3 szt.

Recenzje: 2

Soczewki BiofinityToric 3 szt, to soczewki toryczne, wyprodukowane przez znaną na rynku soczewek kontaktowych firmę Cooper Vision. Ich okres użytkowania wynosi miesiąc, można je stosować w systemie ciągłym (dzień i noc).

Cena 63,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Bausch and Lomb

Soflens 66 Toric 6 szt.

Recenzje: 0

Soflens 66 Toric 6 szt, to toryczne soczewki kontaktowe, których producentem jest popularna firma – Bausch&Lomb. Wykonane zostały z miękkiego materiału – Alphafilcon A. Ponadto, podczas ich produkcji, zastosowano unikalną konstrukcję Lo-Torque,....

Cena 127,88 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Bausch and Lomb

Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism 30 szt.

Recenzje: 0

Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism 30 szt, to miękkie soczewki toryczne, skierowane do osób z wadą astygmatyzmu. Ich producentem jest, znana w branży optycznej, firma Bausch&Lomb. Soczewki Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism są soczewkami jednodniowymi, co oznacza, że wymagają codziennej wymiany.......

Cena 74,48 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Johnson and Johnson

Acuvue 1-DAY Moist for Astigmatism 30 szt

Recenzje: 0

Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism 30 szt to jednodniowe, toryczne soczewki, które zostały zaprojektowane specjalnie dla osób cierpiących na astygmatyzm. Ich producentem jest firma Johnson&Johnson – popularny lider na rynku szkieł kontaktowych. Soczewki Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism są wykonane z wysokiej jakości materiału. Dodatkowo producent...

Cena 87,98 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Alcon

Dailies AquaComfort Plus Toric 30 szt.

Recenzje: 0

Charakterystyka Dailies Aqua Comfort Plus Toric 30 szt, to jednodniowe soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie firmy Ciba Vision. Do ich produkcji wykorzystano miękki materiał Nelfilcon A. Soczewki Dailies Aqua Comfort Plus Toric posiadają: - uwodnienie na poziomie 6%; - system nawilżający, którego impulsem działania jest naturalny odruch mrugania;

Cena 82,97 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Alcon

Dailies AquaComfort Plus Toric 90 szt.

Recenzje: 0

Dailies Aqua Comfort Plus Toric 90 szt, to jednodniowe soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie firmy Ciba Vision. Do ich produkcji wykorzystano miękki materiał Nelfilcon A. Soczewki Dailies Aqua Comfort Plus Toric posiadają: - uwodnienie na poziomie 6%; - system nawilżający, którego impulsem działania jest naturalny odruch mrugania;

Cena 231,99 zł
Więcej
W magazynie