Soczewki 2 tygodniowe
Dwutygodniowe soczewki kontaktowe - www.soczewy.pl

Soczewki 2 tygodniowe

Cechą charakterystyczną dwutygodniowych soczewek kontaktowych, odróżniającą je od innych soczewek dostępnych w sprzedaży, jest ich czas użytkowania, wynoszący równo 2 tygodnie. Po upływie tego czasu soczewka nie nadaje się do dalszego stosowania , dlatego należy ją bezzwłocznie wyrzucić do kosza i założyć nową.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe nie odbiegają standardem od innych soczewek dostępnych na rynku optycznym. Soczewki te są odpowiednio nawilżone i w bardzo dobrym stopniu przepuszczają tlen do rogówki oka, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo oczom podczas ich użytkowania. Wykonane są z niezwykle miękkiego i elastycznego materiału, dzięki czemu komfort ich noszenia jest bardzo wysoki. Większość dwutygodniowych soczewek kontaktowych zaopatrzona jest również w filtry UVA i UVB chroniące oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe – krótki okres użytkowania i wiele korzyści

Biorąc pod uwagę ich okres przydatności, cena dwutygodniowych soczewek kontaktowych jest bardzo atrakcyjna.

Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypuścili na rynek dwa rodzaje soczewek dwutygodniowych. Jedne z nich to soczewki do stosowania w dzień (na noc, podczas snu, należy je wyjąć i moczyć w specjalnych płynach przeznaczonych do tego celu). Drugim, bardzo ciekawym wariantem soczewek tego typu są tzw. soczewki Day&Night. Soczewki te stosuje się przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę, jednakże należy pamiętać, że po 12 godzinach noszenia, soczewki te należy wyjąć, przemyć i założyć z powrotem.

Osoby decydujące się na dwutygodniowe soczewki kontaktowe nie mogą zapomnieć o ich systematycznym przemywaniu w specjalnym płynie, aby zapobiec osadzaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń (takich jak kurz, białko itp.) i rozwojowi drobnoustrojów na ich powierzchni, bowiem odpowiednia pielęgnacja soczewek jest gwarantem dobrego zdrowia oczu użytkownika i nie wolno jej w żadnym wypadku zaniechać.

Dotychczas najbardziej znanym producentem dwutygodniowych soczewek jest firma Johnson&Johnson.

Dlaczego warto rozważyć zakup dwutygodniowych soczewek kontaktowych?

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe stanowią świetną alternatywę dla okularów korekcyjnych. Są godne polecenia szczególnie osobom uprawiającym sport, dla których tradycyjne „szkła” mogłyby stanowić przeszkodę w podejmowanej przez nich aktywności fizycznej.

Ten rodzaj soczewek sprawdzi się także w trakcie wypoczynku nad morzem, gdzie użytkownik soczewek będzie mógł korzystać bez ograniczeń z kąpieli wodnych, opalania się, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej ostrości widzenia.

Imprezowicze, lubiący zabawę do białego rana w dyskotekach lub klubach nocnych (czyli w miejscach, gdzie okulary korygujące ich wady wzroku mogłyby ulec zniszczeniu) z pewnością także odnajdą wiele plusów wynikających z noszenia dwutygodniowych soczewek kontaktowych.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Marka: Johnson and Johnson

Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt.

Recenzje: 0

Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt, to soczewki dla astygmatyków. Ich wytwórcą jest firma Johnson&Johnson – jeden z czołowych producentów na rynku szkieł kontaktowych. Wykonano je z materiału o nazwie Senofilcon A, przy produkcji zastosowano nowoczesną technologię Hydraclear ®Plus, która odpowiedzialna jest za ich...

Cena 85,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Johnson and Johnson

Acuvue Oasys 6 szt. - Szybka wysyłka 24h.

Recenzje: 4

Soczewki Acuvue Oasys with HYDRACLEAR 6 szt. to propozycja znanej na całym świecie firmy Johnson&Johnson. Do ich wykonania użyto materiał Senofilcon A, oraz zastosowano nową technologię HYDRACLEAR, umożliwiającą odpowiednie nawilżenie soczewek, przez co są one gładkie i bardzo wygodne podczas noszenia.

Cena 68,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Johnson and Johnson

Acuvue 2 - 6 szt.

Recenzje: 0

Soczewki Acuvue 2 są produktem znanej firmy Johnson&Johnson. Ich przydatność do użycia wynosi dwa tygodnie, jednakże istnieje możliwość stosowania tych soczewek w systemie całodobowym przez 7 dni. Soczewki Acuvue 2 wykonane są z Etafilconu A, charakteryzują się gładką 3-krzywiznową powierzchnią oraz bardzo cienkim brzegiem....

Cena 58,99 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Johnson and Johnson

Acuvue Oasys 12 szt.

Recenzje: 0

Soczewki Acuvue Oasys with HYDRACLEAR 12 szt. to propozycja znanej na całym świecie firmy Johnson&Johnson. Do ich wykonania użyto materiał Senofilcon A, oraz zastosowano nową technologię HYDRACLEAR, umożliwiającą odpowiednie nawilżenie soczewek, przez co są one gładkie i bardzo wygodne podczas noszenia.

Cena 135,99 zł
Więcej
W magazynie